Red Bull-ը և սպորտային ռեկորդների հետ համագործակցությունը յուրահատուկ համաշխարհային իրադարձություններ են, որոնք նաև հանդիսանում են հիանալի գովազդ ընկերության համար։
Շատերդ ծանոթ եք Red Bull ընկերությանը։ Իսկ լսե՞լ եք այս լեգենդար համագործակցության մասին։ Red Bull-ը ունի հիանալի բիզնես ռազմավարություն․ Հայտնվել այնտեղ, որտեղ գրանցվում են համաշխարհային ռեկորդներ, տեղի է ունենում շատ յուրահատուկ և ոչ սովորական իրադարձություն։
1988 թվականից Ֆելիքս Բաումգարտները համագործակցում է Red Bull Stratos ընկերության հետ:
2010 թվականի հունվարին Ֆելիքսը հայտնել է Red Bull Stratos ընկերության հետ համաձայնագիր կնքելու մասին։ Նա պատրաստվում էր թռչել 36.6 կմ բարձրությունից, ինչը հաջողության դեպքում կհաղթահարի ձայնային արգելքը:
2012 թվականի հոկտեմբերի 14-ին ավստրիացի պարաշյուտիստը կատարեց այդ անհավանական ցատկը 39 կմ բարձրությունից։
Ճշգրտված տվյալներով, որ ներկայացնում է Die Welt թերթը, թռիչքը կայացել է 38.969.4 մ բարձրությունից: Պարաշյուտիստը բարեհաջող վայրէջք է կատարել ամերիկյան Նյու Մեքսիկո նահանգի Ռոզուել բնակավայրի մոտակայքում: Այդ իրադարձության ժամանակ գրանցվել են Բաումգարտների չորս նոր ռեկորդներ ևս` ամենաբարձր թռիչքը անկարգելով, ազատ անկման ամենամեծ տարածությունը, ամենաբարձր թռիչքը ստրատոստատով և ազատ անկման ամենամեծ արագությունը, որ գերազանցել է ձայնի արագությանը կազմելով 1357.6 կմ/ժ:
Այս ցատկը մեծ հաջողություն է բերել Red Bull ընկերությանը։
Այն ոչ միայն մարտահրավեր նետեց մարդու ֆիզիկական և հոգեբանական տոկունությանը, այլ նաև արժեքավոր տեղեկությունների աղբյուր հանդիսացավ մի շարք գիտական հետազոտությունների համար, որոնք ապագայում կարող են մեծ ազդեցություն ունենալ տիեզերք թռչելու գործընթացի բարելավվման համար։

Red Bull and the partnership with sports records are unique global events that are also great advertising for the company.
Many of you are familiar with Red Bull company. Have you heard about this legendary collaboration? Red Bull has a great business strategy. To appear where world records are being recorded is a very special and unusual event.
Felix Baumgartner has been working with Red Bull Stratos since 1988.
In January 2010, Felix announced that he had signed an agreement with Red Bull Stratos. He was going to fly from an altitude of 36.6 km, which, if successful, would break the sound barrier.
On October 14, 2012, an Austrian parachutist made that incredible jump from a height of 39 km.
According to the corrected data presented by Die Welt newspaper, the flight took place from an altitude of 38,969.4 m. The parachutist successfully landed near Roswell, New Mexico. Four more Baumgartner records were set at the event: highest unbarred flight, longest freefall distance, highest stratostat flight, and fastest freefall speed of 1,357.6 km/h.
This jump has brought great success to the Red Bull company.
It not only challenged human physical and psychological endurance, but also became a source of valuable information for a number of scientific researches, which may have a great impact on improving the process of space flight in the future.